Obróbka i impregnacja


Zapraszamy również do skorzystania z naszych usług w zakresie obróbki stolarskiej typu cięcie, heblowanie, wygładzanie itp. Posiadamy również możliwości do impregnacji zanurzeniowej większych elementów drewnianych.

Heblowanie – polega na sukcesywnym struganiu cienkich wiórów z powierzchni drewna w celu wyrównania go, zmniejszenia grubości i wygładzenia powierzchni drewna.

Metoda zanurzeniowa – polega na zanurzeniu drewna w impregnacie na pewien czas. Do impregnacji używamy własnego drewna oraz drewna powierzonego przez klienta. Do impregnacji drewna używamy tylko najlepszych środków ochrony, posiadających niezbędne atesty. Dzięki temu uzyskujemy najwyższy stopień zabezpieczenia drewna przed ogniem, grzybami i owadami.

Jako jedyny tartak w Szczecinie produkujemy paliki geodezyjne –  (paliki drewniane – wykonane z drewna sosnowego) różnych wymiarów wg potrzeb indywidualnych naszych klientów. Paliki pakowane w wiązkach (paczkach) po 50 szt. Służą one geodetom do oznaczania pomierzonych terenów, jak i wykorzystywane w ogrodnictwie do podtrzymywania młodych drzewek. Posiadają one również swoje zastosowanie do tymczasowych ogrodzeń jako „słupki”.