Drewno kominkowe


Drewno kominkowe (opałowe)buk, dąb, brzoza. Ceny do uzgodnienia – ZADZWOŃ!
Dlaczego warto u nas kupić drewno kominkowe? Ponieważ drewno kupujemy prosto z lasu, nie mieszamy rodzajów drewna i nie oszukujemy klientów na metry.
U nas metr sześcienny  (m³) to metr przestrzenny (mp) ułożonego drewna – nie nasypanego, dzięki temu nigdy nie mieliśmy żadnych reklamacji ani zwrotów. Dzięki satysfakcji naszych stałych klientów zdobywamy też coraz więcej nowych, stałych klientów którzy trafili do nas drogą polecenia. To najlepiej świadczy o zaufaniu jakim darzą nas klienci, w zamian za nienaganny produkt.

Zrzyny tartaczne – odpady powstające podczas przecierania drewna okrągłego – posiadają dużą wilgotność. Pakowane są po 1,2 m³ w paczkach. Również wykorzystywane jako opał.

Trociny – drobne wióry, powstające jako odpady obróbki drewna: cięcia, strugania, toczenia itp .Trociny niegdyś były używane jako materiał konstrukcyjny (wypełniający) i izolacyjny np. w polepie. Nadal są stosowane jako paliwo w instalacjach grzewczych.

Kora drzewna – jest odpadem z przemysłu drzewnego. Wykorzystywana jest głównie w ogrodnictwie. Jest świetnym materiałem dekoracyjnym, ułatwia również uprawę roślin. Stanowi dla nich barierę przed chorobotwórczymi grzybami i bakteriami. A także zabezpiecza je przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Kora nadaje się również do kotłów na paliwa ekologiczne – sprawdza się tak samo dobrze jak pelety czy brykiet drzewny.